14.Prof.Dr.Rıdvan Ege El Cerrahisi Kursu,İleri Kurs,6-7 Aralık 2019,İzmir

14.Prof.Dr.Rıdvan Ege El Cerrahisi Kursu,İleri Kurs,6-7 Aralık 2019,İzmir

HABER TARİHİ: 24 Eylül 2019
4089 Kişi okudu

Değerli Meslektaşlarımız,

14. Prof. Dr. Rıdvan Ege  El Cerrahisi Kursu 06-07 Aralık 2019 tarihlerinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde gerçekleştirilecektir.  Alanlarında tecrübeli cerrahlar, üst ekstremite sorunlarının cerrahi tedavi inceliklerini, ameliyata karar verme aşamasından komplikasyonların tedavisine kadar ileri düzeyde tartışacaklardır.

Kursun ilk gününde ekstansör, fleksör tendon yaralanmalarının erken ve geç dönem onarımları, tenoliz ve artroliz, distal radius eklem içi parçalı kırıklarında tedavi, skafoid kırıklarının tedavisi, skafoid kaynamama tedavisi, dirsek kırıklı çıkıklarında tedavi, sert dirsek tedavisi, parmak ucu yaralanmaları için pediküllü flepler, minör ve major replantasyon cerrahisi, üst ekstremite serbest flep cerrahisi, kompleks el yaralanmalarında tedavi, distal radioulnar eklem intabilitesi ve artrozu tedavisi, triangüler fibrokartilaj kompleks sorunlarında tedavi, karpal instabilite tedavisi, karpal artroz tedavisi, karpometakarpal eklem artrozu tedavisi, Kienböck hastalığında tedavi konuları anlatılacaktır.

Kursun ikinci gününde üst ekstremite doğumsal anomalilerine genel yaklaşım ve sınıflama, sindaktili tedavisi, polidaktili tedavisi, başparmak duplikasyonunda tedavi, başparmak hipoplazisinde tedavi, radial çarpık el tedavisi, radial sinir felcinde tendon transferleri, median sinir felcinde tendon transferleri, ulnar sinir felcinde tendon transferleri, üst ekstremitede sinir transferleri, serebral felçte üst ekstremite tedavileri, doğumsal ve travmatik pleksus yaralanmalarında tedavi, iskemik kontraktür ve tedavisi konuları anlatılacaktır. Günün son oturumunda ise vaka sunumları yapılarak tartışmaya açılacaktır.

Aralık ayının başında Ege güneşi altında İzmir’de bir hafta sonu geçirip yoğun bilimsel programın keyfini çıkarmak üzere sizleri kursumuza davet ediyoruz.

 

BAŞVURU FORMU 

KURS PROGRAMI

 

Saygılarımızla,

Onursal Başkan: Prof. Dr. İsmail Çallı

Kurs Başkanı: Prof. Dr. Erhan Coşkunol

Bilimsel Sekretarya: Doç. Dr. Levent Küçük, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Biçer

Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği Koordinasyon: Doç. Dr. Tahir Sadık Sügün

 

14. Prof. Dr. Rıdvan Ege El Cerrahisi Kursu, İleri Kurs

Tarih: 06-07 Aralık 2019

Yer: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 20 Mayıs Amfisi

Kurs katılım ücreti: 350 TL

BANKA BİLGİLERİ

HESAP ADI: TÜRK EL VE ÜST EKSTREMİTE CERRAHİSİ DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ

BANKA ADI: GARANTİ BANKASI – MEŞRUTİYET ŞUBESİ

HESAP NUMARASI: 528/6297763

IBAN TL: TR26 0006 2000 5280 0006 2977 63

AÇIKLAMA: DR. AD SOYAD KAYIT ÜCRETİÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun